Реліз Kubernetes 1.22: треба терміново оновити

Команда розробників випустила Kubernetes 1.22. Це другий реліз у 2021 році. Він складається з 53 поліпшень. Що змінилося? Як оновити? Про це далі в матеріалі.

У квітні цього року Kubernetes вирішили випускати не три релізи на рік, а чотири. Ці зміни повинні врівноважити багато аспектів проєкту, типу планування оновлень і багато іншого. Днями вийшов другий із запланованих релізів у 2021 році.

Логотип випуску Kubernetes 1.22

Головні зміни Kubernetes 1.22

  1. Видалили кілька застарілих бета-інтерфейсів API

Рішення прийняли на користь версії API-інтерфейсів GA. З усіма об’єктами, що існують можна взаємодіяти через стабільні API.

Це видалення містить бета-версії:  Ingress, IngressClass, Lease, APIService, ValidatingWebhookConfiguration, MutatingWebhookConfiguration, CustomResourceDefinition, TokenReview, SubjectAccessReview и CertificateSigningRequest API.

Більше інформації — тут.

  1. Змінили й поліпшили API для ефемерних контейнерів

Функція ефемерних контейнерів є альфа-версією й відключена за замовчуванням. Новий API не працює з клієнтами, які намагаються використовувати старий API.

Для стабільних функцій інструмент kubectl слідує політиці перекосу версій Kubernetes. Але kubectl v1.21 і старші не підтримують новий API для ефемерних контейнерів. Отже, потрібно оновити kubectl до 1.22.

Детальніше можна почитати тут.

Kubernetes 1.22: важливі оновлення функцій

Завантаження та початок роботи з Kubernetes 1.22

Kubernetes 1.22 доступний для завантаження тут, а також на GitHub.

Є кілька відмінних ресурсів для початку роботи з Kubernetes. Ви можете перевірити деякі інтерактивні навчальні програми на головному сайті Kubernetes. Або запустити локальний кластер на своїй машині, використовуючи контейнери Docker. Якщо ви хочете спробувати створити кластер з нуля, ознайомтеся з курсом Kubernetes.

Як написав користувач doggyStile на reddit: “Дідько, мені потрібно оновитися”. Не можемо не погодитися!

А ви вже завантажили Kubernetes 1.22? Пишіть в коментах.

Залишити відповідь

Дякуємо, що поділились