12 трендів DevOps у 2022 році

Вже другий рік у зв’язку з усім відомими подіями IT розвивається ще активніше, ніж припускали експерти. Тут навіть статистика не потрібна: це видно будь-якій людині, яка працювала в інформаційних технологіях у 2019 році та після неї.

DevOps ніколи не стояв на місці, але не просто розвивався, а трансформувався та проникав у нові напрямки. З огляду на досвід цих двох років, що нам може принести 2022? Нумо розбиратися. 

1. Ще більше Kubernetes

K8s і так міцно засів у DevOps, але у 2022 ще більше компаній будуть впроваджувати його. Причина є банальною: це зручно. З Kubernetes розробники легко діляться програмами та ПЗ з адмінами в режимі реального часу. Продуктивність зростає шляхом спрощення складання конвеєрів, тестування та розгортання в DevOps.

Kubernetes, як і інші системи управління контейнерами, знижують людський фактор і певною мірою просувають технології NoOps. Підхід K8s до конвеєрної архітектури допомагає розробникам користуватися інструментами ML та AI для вивчення, прогнозування та автоматизації робочих процесів.

Кількість компаній, що підтримали Kubernetes, зростає все швидше. Наприклад, це вже зробили RedHat та VMWare. Найчастіша причина — здатність K8s реформувати хмарні програми за допомогою мікросервісів, орієнтованих на контейнери. Зростання популярності Kubernetes вплине на розвиток його інструментів та дистрибутивів, так що подивимося, що буде у 2022 році.

2. Хмарні технології будуть розвиватися далі.

До пандемії більшість компаній впровадили інфраструктуру, що орієнтується на хмару,  для підтримки бізнес-процесів і додатків. Враховуючи гостру потребу галузі в адаптації та застосуванні всього хмарного, це зрушення мало статися навіть швидше, ніж планувалося спочатку.

Просте використання хмар не зробить компанію високорозвиненою. Згідно з недавно випущеним звітом Puppet 2021 State of DevOps більшість команд DevOps використовують хмару, але часто роблять це погано. Результати показують, що:

  • 65% організацій середнього рівня повідомляють про використання загальнодоступної хмари;
  • проте лише 20% з них використовують її повною мірою.

Якщо хочете навчитися ефективно працювати з хмарами, потрібно розглянути різні їх типи. Результати опитування Accelerate State of DevOps у 2021 році показали, що команди, які використовували гібридні або мультихмарні розгортання ПЗ, в 1,6 раза частіше досягли своїх організаційних цілей ефективності, ніж ті, хто використовував традиційні хмарні стратегії.

3. Автоматизація всього

В автоматизації немає нічого нового для DevOps, але вміння автоматизувати не означає, що ви вправні у DevOps.

Згідно з Puppet 2021 State of DevOps, 90% респондентів із високорозвинених компаній повідомили, що їхні команди автоматизували більшість своїх рутинних завдань.

Для організацій, які трохи відстають, ініціативи з автоматизації будуть більш актуальними. Щоб усе вийшло, команди не повинні працювати тільки над автоматизацією конвеєра: потрібно бути готовими інтегрувати в роботу штучний інтелект та машинне навчання.

4. Вплив MLOps та AIOps збільшиться

Вони змінили все у технічній сфері. DevOps не залишився осторонь і використав багато методів AI та ML для найкращих результатів. AI може легко змінити підхід команд до розробки, доставлення, розгортання та організації програми. І все це заради підвищення продуктивності.

Штучний інтелект та машинне навчання підвищує швидкість реагування на інциденти та зміни. Вони можуть підвищити продуктивність команди та відіграти важливу роль у заповненні розриву між людьми та даними. AI тепер став цінним активом, який допомагає приймати рішення у DevOps. Нові терміни, такі як AIOps, DataOps, також стають звичайними, і їхня важливість зростатиме протягом наступного року. 

5. Популярність IaC зросте

Підхід “Інфраструктура як код” став вирішальним у DevOps. Він забезпечує безперервність тим, що всі середовища автоматично ініціалізуються та налаштовуються без помилок, пов’язаних із людським фактором.

Чим крутий IaC? Хмарні технології легко впровадити, архітектура гнучка, моніторинг простіший. Розгортання на аналогічних налаштуваннях легше, а весь цикл розробки програмного забезпечення ефективніший. За допомогою IaC можна навіть відкотити все до “останньої конфігурації, де все працювало”. Все більше і більше команд усвідомлюють ці переваги, тому підхід набиратиме обертів у 2022 році.

6. GitOps знайде нових шанувальників

GitOps — новачок у DevOps, який дозволяє працювати з інфраструктурою під новим кутом. 

“Одна з найважливіших функцій GitOps — дати можливість правильно застосувати та перевірити групу системних змін”.

Алексіс Річардсон, генеральний директор і засновник Weavework.

GitOps — це практика зберігання якомога більшої частини конфігурації в системі контролю версій (а саме Git) шляхом об’єднання коду з робочими процесами розгортання “основного” тригера. У команди завжди є централізоване джерело, яке вона використовує.

Централізована система дозволяє розробникам економити час та енергію, позбавляючись необхідності постійно щось шукати в консолях хмарних провайдерів.

Упевнені, що концепція стане популярнішою у 2022 році.

7. DevSecOps пошириться сильніше

Безпека – основна проблема будь-якої компанії, тому впровадження DevSecOps у 2022 році зростатиме швидше, ніж раніше. Цей підхід з першого дня додає надійні засоби безпеки до традиційних методів DevOps. Операції, які називають DevSecOps, гарантують суворі протоколи кібербезпеки на кожному рівні життєвого циклу розробки. 

Дізнатися про найкращі дистрибутиви Linux на 2022 року

Методи DevSecOps можна легко інтегрувати у стандартні інструменти CI/CD. У висновку безпека компанії зросте, а розробники можуть гарантувати, що її впровадили на кожен рівень життєвого циклу розробки. Так можна швидко виявляти та усувати будь-які загрози. Одним словом, безпека більше не буде другорядним завданням у конвеєрах DevOps.

8. SRE та DevOps будуть доповнювати один одного

Судячи зі звітів Google Cloud 2021 Accelerate State of DevOps, SRE та DevOps будуть доповнювати один одного. Зокрема, DevOps перейме метод індикаторів рівня обслуговування.

Команди, які досягають успіху в сучасних практиках, в 1,4 раза частіше повідомляють про вищі показники CD та продуктивності в порівнянні з тими, хто далекий від методик SRE. Ці команди також у 1,8 раза частіше повідомляють про найкращі результати у бізнесі.

9. Збільшиться вплив безсерверних обчислень

Безсерверні обчислення існують вже понад десять років. Компаніям потрібен час, щоб прийти до безсерверної структури, в основному через страх щодо підтримки галузі та повернення інвестицій. Але безсерверність дає бонуси, ігнорувати які важко.

Дві найбільші переваги безсерверних обчислень — це ефективність та надійність. Без вантажу управління інфраструктурою компанії можуть зосередити свої ресурси на найважливіших речах. Ще безсерверність знижує ризик потенційних проблем з обслуговуванням, які можуть виникнути під час використання традиційних фреймворків.

10. Масовий перехід на мікросервіси

Мікросервіси йдуть пліч-о-пліч з безсерверними обчисленнями. Відповідно до цієї концепції, програми розбиваються на незалежні блоки, що дає більше гнучкості. Розробники можуть отримати доступ до безлічі інструментів, використовуючи будь-яку мову програмування або базу даних, якої вони потребують. Повністю знято рамки традиційної розробки додатків.

При успішному впровадженні мікросервіси також дають підприємствам більшу масштабованість та гнучкість, ніж монолітні програми. Розробники можуть масштабувати кожну сегментовану службу відповідно до потреб бізнесу, а не намагатися масштабувати всю програму відразу. А якщо щось піде не так, мікросервіси дозволяють легко локалізувати проблему, не порушуючи роботу всієї програми.

У міру того як у 2022 році безсерверні обчислення набиратимуть обертів, мікросервіси зростатимуть. Але, напевно, зростання мікросервісів буде повільним серед невеликих компаній. Ризик поганої реалізації мікросервісів викликає проблеми, включаючи втрату даних, низьку надійність та ризики безпеки. 

11. Low-code доведе свою важливість

До кінця 2022 року у більшості середовищ розробки буде впроваджено програмне забезпечення low-code. Такі інструменти викликають суперечки у спільноті DevOps, але вони довели, що підвищують продуктивність.

Розробники часто вважають, що програми low-code загрожують безпеці їхньої роботи. Маркус Торрес із ServiceNow твердо впевнений, що ці інструменти допомагають розробці більше, ніж шкодять. Він пояснює, що розробникам подобається використовувати інструменти no-code/low-code, щоб не вичищати написане та зосередитись на складних частинах.

Підвищення продуктивності — ось що змусить розробників схилятися до low-code у 2022 році. Процес розробки ПЗ включатиме більше таких інструментів. У міру того як використання low-code стає звичайним, ми побачимо, як з’явиться така підтримка всього циклу розробки ПЗ. Рішення low-code спростять всі аспекти розробки, включаючи створення програм, проєктування, розробку, тестування, управління випусками, документацію та багато іншого. 

Рішення low-code дозволять розробникам зосередитися на ширшій картині, будь то DevSecOps, Kubernetes, мікросервіси або безсерверні обчислення.

12. FinOps як новий стандарт фінансового управління

FinOps — це практика внесення фінансової звітності до моделі змінних витрат у хмарі, яка дозволяє розподіленим командам знаходити для бізнесу компроміси між швидкістю, вартістю та якістю.

FinOps спонукає організації краще управляти своїми витратами на розробку та впроваджувати правильні рішення у масштабах усієї організації. Створивши крос-функціональну команду, яка уважно стежить за витратами, організації можуть підвищити прозорість своїх витрат та показників, щоб приймати більш виважені рішення.

Так організації можуть застосовувати нові методи оптимізації витрат, як то планування продуктивності, оптимізація компанії або узгодження корпоративних знижок. Зрештою це сприяє виміру витрат та використання ресурсів, що робить компанію більш ефективною та гнучкою.

І напевно FinOps знайде собі місце у 2022 році.

Що чекає на DevOps у майбутньому?

Судячи з динаміки розвитку раніше, DevOps точно нікуди не подінеться. Він може трансформуватися, вбирати інші практики або навіть поміняти свою назву. Але, по суті, це буде DevOps.

Ми йдемо до того, щоб мінімізувати вплив людини на цикл розробки та автоматизувати все, що автоматизується. І зробити це максимально ефективно. Чи вийде? Час покаже.

Залишити відповідь

Дякуємо, що поділились