Нова версія Ubuntu Touch: що змінилося

Нова версія Ubuntu Touch

Ubuntu Touch — мобільна платформа від компанії Canonical. Її створили, щоб робота зі смартфонів та планшетів була такою ж зручною, як в Ubuntu Desktop Edition.

Платформу представили у 2013 році, але через чотири роки компанія припинила її розробку. Далі Ubuntu Touch займається спільнота UBports.

6 січня вийшло останнє оновлення прошивки — OTA-21. Розповідаємо, що змінилося.

Про новий випуск Ubuntu Touch

OTA-21 поки що заснована на Ubuntu 16.04, але розробники вже готуються до переходу на Ubuntu 20.04. 

В оновленні змінилася інформація про вільне та зайняте місце. Там з’явилося більше категорій, а розрахунок місця під системний розділ та основні файли ОС став точнішим.

Оновили інтерфейс екрана блокування. Він став зручнішим і змінюється в залежності від вибраного способу розблокування — PIN-коду або пароля.

Підготували до використання OTA-21 на пристроях прошарку Halium 10, тепер вони оновлюються автоматично. А для пристроїв, що підтримуються у Halium 9, включили плагіни для датчиків магнітометра і компаса. 

* Halium — збірка з використанням вихідного коду покращеної версії LineageOS — безплатної ОС для смартфонів та планшетів з відкритим вихідним кодом, заснованої на Android. Версії Halium рівні версіям Android.

В оновленні переробили сервіс Media-Hub, який відтворює звук та відео у програмах. Бібліотека, пов’язана з цим сервісом, тепер використовує класи Qt. Це прибрало залежність від деяких бібліотек, що не підтримуються. Ще завдяки цьому плагін qtubuntu-media займає менше пам’яті.

Кому доступне оновлення

Оновлення OTA-21 зроблено для конкретних моделей смартфонів BQ, OnePlus, Cosmo Communicator, Fairphone, Google Pixel, Huawei Nexus, LG Nexus, Meizu та Xiaomi. А ще оновлення для PinePhone та PineTab. Всі моделі пристроїв на цій ОС можна переглянути за посиланням

Як отримати оновлення

  • Ті, хто вже користується Ubuntu Touch, отримають оновлення OTA-21 в меню “Оновлення” в системних налаштуваннях.

Нові користувачі можуть знайти інструкції зі встановлення на свій пристрій на сторінці devices.ubuntu-touch.io.

Залишити відповідь

Дякуємо, що поділились